News

News zdjęcie id 1091

ROZGRYWKI LIGOWE CZAS ZACZĄĆ! - MECZE Z 4-5.09.2021

10.09.2021

Wakacje były doskonałym czasem na przygotowania do ligi. Piłkarze pod okiem trenerów ćwiczyli w pocie czoła, aby być w pełni gotowi na zbliżające się rozgrywki ligowe. Wraz z końcem letniej przerwy przyszła pora na zweryfikowanie swoich umiejętności na tle innych drużyn.

Nasze pociechy z grup Orlików i Żaków, wraz z nowym zaleceniem PZPN rozgrywają turnieje bez klasyfikacji punktowej. Taka forma rywalizacji ma za zadanie zmniejszenie presji i stresu ciążącego na młodych zawodnikach, gdyż głównym aspektem u dzieci powinna być zabawa i radość z gry. Dzięki takiemu rozwiązaniu najmłodsi mogą pozwolić sobie na większą kreatywność na boisku bez obawy i presji grania pod wynik i miejsce w tabeli.

Skład Orlików 2011 i mł: Igor Andrzejuk, Bartosz Seliwoniuk, Bartosz Samojluk, Maciek Borowik, Tomasz Żedź, Jakub Plis, Maksymilian Czaban, Grzegorz Bura, Dominik Dropa, Dawid Giżewski, Trener Tomasz Dobosz

Skład Orlików 2012 i mł: Iwo Stolarewski, Jakub Plis, Maksymilian Czaban, Kamil Janiak, Oskar Kudlak, Kacper Sawicki, Gabriel Golat, Gabriel Bartoszuk, Mikołaj Kot, Henryk Rudzki, trener Tomasz Dobosz

Skład Żaków 2013 i mł: Iwo Stolarewski, Henryk Rudzki, Bartosz Ptasznik, Igor Witosław, Julian Kot, Damian Kierdelewicz, Michał Bielawski, Bartosz Tellos, Filip Niczyporuk, trener Tomasz Dobosz

Młodziki z rocznika 2009-2010 swoje zmagania toczyli na wyjeździe z drużyną Włókniarza Białystok. Pierwszą połowę zdominowali rywale. Hajnowianie, grając swój pierwszy mecz ligowy na dużym boisku z nowymi zasadami, ulegli tremie i nie potrafili zrealizować tego, co ćwiczyli na treningach. Mecz zakończył się wynikiem 4:0 na korzyść przeciwnika. Druga połowa natomiast była całkowicie odwrotna. Nasi piłkarze przełamali się i zaczęli tworzyć groźne akcje w polu karnym przeciwnika. Po zdobyciu pierwszej bramki przez Janusza Sacharuka ruszyliśmy jeszcze prężniej do ataku, skonstruowaliśmy wiele dobrych akcji, wywalczyliśmy rzut karny lecz brakowało nam precyzji w wykończeniu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:4. Mimo wyniku jesteśmy zadowoleni z postawy jaką zaprezentowali nasi podopieczni, którzy w większości są z rocznika 2010, a mimo to nie odbiegają umiejętnościami od starszych przeciwników.

Skład: Adam Szumarski, Filip Klimuk, Łukasz Golonko, Gabriel Żabiński, Mateusz Ostaszewski, Jula Ostaszewska, Janusz Sacharuk, Aleksander Janowicz, Jakub Pieczarka, Filip Lesiak, Tomasz Trojan, Arek Kalinowski. Trener Marek Hanula.

Grupa Trampkarzy w swoim pierwszym meczu ligowym zmierzyła się z drużyną Pasji Kleosin. Spotkanie odbyło się na wyjeździe, a z racji problemów kadrowych, zmuszeni byliśmy pojechać w osłabionym składzie. Pierwsza połowa meczu wyglądała dobrze z naszej strony, utrzymywaliśmy się przy piłce i prowadziliśmy grę. Po końcu pierwszej połowy prowadziliśmy wynikiem 3:2. Niestety, w drugiej połowie nasze szyki obronne poluzowały się i pozwoliliśmy rywalom przejąć inicjatywę, co zakończyło się dla nas ostateczną porażką w spotkaniu wynikiem 7:3. Na pewno nie możemy spisać tego spotkania na straty, przeanalizowaliśmy nasze mocne i słabe strony. Wiemy nad czym musimy jeszcze popracować na treningach.

Skład: Wojciech Kondratiuk, Oskar Tellos, Dawid Komarzewski, Piotr Sawczuk, Bartek Birycki, Bartek Ostapczuk, Kazimierz Rudzki, Paweł Golonko, Szymon Ważny. Trener Dawid Wojciuk.

Terminy najbliższych spotkań:

11.09 - Trampkarze - mecz wyjazdowy w Szepietowie o godz. 12:00

11.09 - Turniej Żaków w Hajnówce o godz. 10:00

12.09 - Turniej Orlików na wyjeździe w Bielsku Podlaskim o godz. 10:00

13.09 - Młodziki (2009 i mł.) - mecz w Hajnówce z Orłem Siemiatycze o godz. 17:00