News

News zdjęcie id 1592

Dobry start zawodników KS PARKIET HAJNÓWKA w Spale

09.09.2024

Spała i Hajnówka to miejscowości, które łączy historyczny żeliwny posąg żubra, odlany w Petersburgu 1860, a w 1862 r stanął w Zwierzyńcu, między Hajnówką a Białowieżą. W czasie I Wojny Światowej wycofujący się Rosjanie ewakuowali posąg do Moskwy, skąd po odzyskaniu niepodległości przez Polskę, po staraniach władz Polski, został sprowadzony do Warszawy a w końcu przez Ignacego Mościckiego przewieziony i postawiony w Spale, gdzie spoczywa do dnia dzisiejszego. Ten fakt historyczny niewątpliwie umilił zawodnikom Klubu Sportowego Parkiet Hajnówka, start w XXVII Ogólnopolskich Igrzyskach LZS, w ramach których rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Krajowego Zrzeszenia LZS w Lekkiej Atletyce. Trójka naszych zawodników poprawiła rekordy życiowe w swoich konkurencjach a mianowicie:

- Miszczuk Monika w biegu na dystansie 1000 m uzyskała czas 3:19,54, zajmując czwarte miejsce

- Kudlak Laura w rzucie oszczepem uzyskała wynik 29,41 i zajęła również czwarte miejsce

- Melesz Jakub w biegu na dystansie 600 m z wynikiem 1:32,29 zajął dziewiąte miejsce.

Start naszych zawodników należy uznać za udany. Dotychczasowa praca i postawa zawodników naszego klubu na treningach oraz dzisiejsze wyniki wskazują na to, ze w latach przyszłych będą oni odnosić sukcesy na arenie krajowej.

Przygotowanie naszych sportowców do startu w tej rangi zawodach sportowych, możliwy był dzięki dofinansowaniu zadania publicznego pt. wspieranie i upowszechnianie sportu w dyscyplinie lekka atletyka współfinansowanego z budżetu miasta Hajnówka PG.526.8.2024. Hajnówkawita Dzięki wsparciu firmy Parkiet Hajnówka - producent podłóg drewnianych i Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Hajnówce.